Ümumölkə yerüstü və peyk yayımında olan televiziya yayımçılarının reklam rəhbərləri ilə görüş keçirilmişdir
15.02.2023 11:20
15 fevral 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında ümumölkə yerüstü və peyk yayımında olan televiziya yayımçılarının reklam rəhbərləri ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə 2022-ci il ərzində və 2023-cü ilin yanvar ayında Şura tərəfindən həyata keçirilən televiziya yayımçılarının monitorinqinin nəticələri, yayımçılar tərəfdən qanunvericiliyə riayət olunması, bu sahədə mövcud olan çatışmazlıqlar ilə bağlı məsələlər müzakirə olunmuş, "Media haqqında" və "Reklam haqqında" qanunların tələblərinə tam əməl olunması istiqamətində yayımçılara zəruri tövsiyələr verilmişdir.

A meeting was held with advertising executives of nationwide terrestrial and satellite television broadcasters
15.02.2023 11:20
On February 15, 2023 the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan has held the meeting with advertising executives of nationwide terrestrial and satellite television broadcasters.
During the meeting, the results of monitoring of television broadcasters carried out by the Council during 2022 and in January 2023, compliance with the legislation by broadcasters, issues related to existing shortcomings in this area were discussed, and necessary recommendations were given to broadcasters in order to fully comply with the requirements of the laws "On Media" and "On Advertising".