İclasda 1-10 avqust 2020-ci il tarixlərində ümumölkə televiziya kanallarının monitorinqinin nəticələri müzakirə olunmuşdur.
5 avqust 2020-ci il tarixdə “Xəzər” televiziya kanalının efirində saat 18.00 – 19.00 arası müddətdə 16 dəqiqə 50 saniyə reklam yayımlanması ilə “Televiziya və radio yayımı haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 35.7-ci maddəsinin tələbləri pozulmuşdur. Şura həmin Qanunun 23.1-ci maddəsini rəhbər tutaraq “Xəzər” televiziya kanalının efirində 24 avqust 2020-ci il tarixdə proqramların yayımının 3 saatlıq müddətədək (saat 08:00-dan saat 11:00-dək) dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.
Həmçinin, 8 avqust 2020-ci il tarixdə “ARB” televiziya kanalının efirində saat 09.00 – 10.00 arası müddətdə 16 dəqiqə 20 saniyə reklam yayımlanması ilə “Televiziya və radio yayımı haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 35.7-ci maddəsinin tələbləri pozulmuşdur. Şura həmin Qanunun 23.1-ci maddəsini rəhbər tutaraq “ARB” televiziya kanalının efirində 17 avqust 2020-ci il tarixdə proqramların yayımının 3 saatlıq müddətədək (saat 08:00-dan saat 11:00-dək) dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.

At the meeting, the results of the monitoring of nationwide television channels on August 1-10, 2020 were discussed.
The requirements of the Article 35.7 of the Law of the Republic of Azerbaijan “On Television and Radio Broadcasting” were violated by broadcasting 16 minutes and 50 seconds of advertisements on “Xazar” TV channel within the period between 06.00 pm to 07.00 pm. on August 5, 2020. Guided by the Article 23.1 of the Law, the Council has adopted a decision to suspend the broadcasting of “Xazar” TV channel on August 24, 2020 for a period of 3 hours (from 08:00 am to 11:00 am).
Also the requirements of the Article 35.7 of the Law of the Republic of Azerbaijan “On Television and Radio Broadcasting” were violated by broadcasting 16 minutes and 20 seconds of advertisements on «ARB» TV channel within the period between 09.00 am to 10.00 am. on August 8, 2020. Guided by the Article 23.1 of the Law, the Council has adopted a decision to suspend the broadcasting of «ARB» TV channel on August 17, 2020 for a period of 3 hours (from 08:00 am to 11:00 am).