Bugün Milli Məclisdə “Media haqqında” Qanun layihəsinin ictimai müzakirəsi təşkil olunub.
10 dekabr 2021-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin İnsan hüquqları və Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitələrinin birgə iclasında "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanunu layihəsinin ictimai müzakirəsi təşkil olunmuşdur.
Müzakirələrdə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatları, Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyinin və Azərbaycan Respublikası Milli Televiziya və Radio Şurasının rəhbər şəxsləri, Mətbuat Şurasının nümayəndələri, ölkədə fəaliyyət göstərən televiziya və radio kanallarının, informasiya agentliklərinin, çap və onlayn media qurumlarının rəhbərləri, müstəqil media ekspertləri iştirak etmişlər.

A public discussion of the draft law “On Media” has been organized in the Parliament (Milli Majlis)
On December 10, 2021, a public discussion of the draft law of the Republic of Azerbaijan "On Media" was held at the joint meeting of the committee on Human Rights and the Law Policy and State-Building committee of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan.
Members of the Parliament of the Republic of Azerbaijan, heads of Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan, National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan, representatives of the Press Council, heads of television and radio channels, news agencies, print and online media outlets operating in the country and independent media experts participated in the discussions.