Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında regional audiovizual media redaksiyalarının rəhbərləri ilə dəyirmi masa keçirilmişdir
20.12.2022 14:32
211
20 dekabr 2022-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında regional audiovizual media redaksiyalarının rəhbərləri ilə dəyirmi masa keçirilmişdir. Dəyirmi masada regional televiziya və radio kanallarının proqram rəhbərləri və direktorları iştirak etmişdir.
Görüşdə "Media haqqında" Qanuna uyğun olaraq mövcud lisenziyaların yenilənməsi, məzmun istehsalı ilə bağlı regional yayımçıların üzləşdiyi problemlər, "Media haqqında" Qanunun bir sıra tələblərinin icrası ilə bağlı yaranan suallar, audiovizual proqramlarda saxta və yalan xəbərlərin, o cümlədən, şər, böhtan xarakterli materialların yayımlanmaması məqsədilə redaksiyaların qarşısında duran vəzifələr, müxtəlif məqsədli dövlət proqramlarının və milli fəaliyyət planlarının icrası ilə bağlı mövcud durum, regional mediada reklam və digər məsələlər müzakirə olunmuşdur.
Müzakirə formatında keçən görüşdə həmçinin, 2022-ci ildə həyata keçirilmiş fəaliyyət və ilin yekunları haqqında söhbət açılmışdır. Növbəti ildə regional yayımçılarla belə görüşlərin mütəmadi olaraq təşkil olunması, həmin görüşlərdə dövlət proqramlarının və milli fəaliyyət planlarının icrası ilə bağlı aralıq nəticələrin müzakirə olunması, yayımçılar tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə əməl olunması sahəsində yaranan çətinliklərin aradan qaldırılması üçün davamlı kommunikasiyanın təmin olunması ilə bağlı razılığa gəlinmişdir.

A roundtable was held at the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan with the heads of regional audiovisual channels
20.12.2022 14:32
On December 20, 2022 a roundtable was held at the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan with the heads of regional television and radio channels.
During the meeting issues related to the renewal of existing licenses in accordance with the law "On Media", problems faced by regional broadcasters related to content production, issues arising in connection with the implementation of a number of requirements of the Law "On Media", prevention of fake and false news in audiovisual programs, including malicious and defamatory materials, as well as issues related to the implementation of state programs in various directions, the current situation in regional media advertising market and other issues were discussed.
At the meeting, which was held in the format of the discussion, it was also talked about the activities carried out in 2022 and the results of the year. An agreement was reached to regularly organize such meetings with regional broadcasters next year, to discuss at these meetings interim results related to the implementation of state programs and national action plans, as well as to ensure continuous communication in order to eliminate difficulties arising in the field of compliance with the requirements of the legislation by broadcasters.