Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası “ARB” televiziyasının yayımının 3 saatlıq dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.
05.05.2022 14:05
249
05 may 2022-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda 25 aprel – 5 may 2022-ci il tarixləri arasında ümumölkə yerüstü televiziya yayımçılarının proqramlarının monitorinqinin nəticələri müzakirə olunmuşdur.
Monitorinqlər zamanı "ARB" televiziya yayımçısının efirində 3 may 2022-ci il tarixdə saat 13:35 - 15.30 arası yayımlanan "Elgizlə izlə" proqramında zorakılığı və qəddarlığı təbliğ edən informasiyaya yol verilməsi və bununla "Media haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununun 14.1.15-ci maddəsinin tələblərinin pozulması faktı qeydə alınmışdır. Bu səbəbdən, "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 41.1.1-ci və 41.5-ci maddələrinə əsasən Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası iclasda "ARB" televiziya yayımçısının proqramlarının yayımının 08 may 2022-ci il tarixdə saat 09.00-dan 12.00-dək 3 (üç) saatlıq dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.

The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan has adopted a decision to suspend the broadcasting of “ARB” television channel for 3 hours.
05.05.2022 14:05
267
The meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held on May 05, 2022. At the meeting, the results of monitoring of the programs of nationwide terrestrial television broadcasters in the period from April 25, 2022 to May 05, 2022 were discussed.
On May 3, 2022 the requirements of the Article 14.1.15 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media" was violated by broadcasting of information promoting violence and cruelty during the program "Follow Elgiz" ("Elgizlə izlə") of the "ARB" television broadcaster from 13.35 – 15.30. Therefore, guided by the articles 41.1.1 and 41.5 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media", the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan has adopted the decision to suspend the broadcasting of programs of "ARB" television broadcaster on May 08, 2022 from 09.00 a.m. to 12.00 p.m. for a period of 3 (three) hours.