Audiovizual Şuranın sədri ATƏT-in DTİHB-nun Seçki Müşahidə Missiyasının media üzrə analitiki Yeqor Tilpunov ilə görüşmüşdür
19.01.2024 06:39
519
18 yanvar 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun (DTİHB) Seçki Müşahidə Missiyasının nümayəndəsi, media üzrə analitiki Yeqor Tilpunov ilə görüşmüşdür.
Audiovizual Şuranın sədri "Media haqqında" Qanunun qəbul olunmasından sonra audiovizual medianın tənzimlənməsi sahəsində yeniliklər, yeni media subyektlərinin lisenziyalaşdırılması, internet televiziya və radio fəaliyyətinin sərbəst olması, yalnız müraciət əsasında həmin fəaliyyətin lisenziyalaşdırılması haqqında məlumat vermişdir. Daha sonra İsmət Səttarov televiziya və radio yayımında seçkiqabağı təşviqatın aparılması, həmin prosesə məsul qurumlar, televiziya və radio yayımında təşviqat kampaniyasının monitorinq olunması və sairə məsələlərlə bağlı qonağı maraqlandıran suallara cavab vermişdir.

The Chair of the Audiovisual Council met with Yegor Tilpunov, Media Analyst of the Election Observation Mission of OSCE / ODIHR
19.01.2024 06:39
518
On January 18, 2024 the Chair of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan İsmat Sattarov met with Yegor Tilpunov, Media Analyst of the Election Observation Mission of OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights.
During the meeting, the Chair of the Audiovisual Council highlighted recent innovations in the regulation of audiovisual media following the adoption of the Law "On Media", including the licensing process for new media entities, the freedom of internet television and radio, and the licensing of these activities on an application-only basis. Following this, Ismat Sattarov shared details regarding pre-election promotion campaign on television and radio, the institutions in charge of overseeing this process, monitoring the promotion campaign on television and radio, and other related topics as requested by the guest.