18 oktyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda audiovizual media fəaliyyəti üçün lisenziya verilməsi ilə bağlı bir sıra müraciətlərə baxılmışdır.
Audiovizual Şuranın müvafiq qərarları ilə "ABC-Telecom" MMC-ə universal platforma operatoru və sifarişli yayım xidməti provayderi (xidmət adı: "Kontakt TV") lisenziyaları verilmişdir. Bundan başqa, "SƏSTV" MMC-ə (televiziya redaksiyasının adı: "Səs TV") və "Biznes TV" MMC-ə (televiziya redaksiyasının adı: "Biznes TV") peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı lisenziyalarının verilməsi barədə müvafiq qərarlar qəbul olunmuşdur.
Yeni lisenziyaların verilməsindən sonra Azərbaycan Respublikasında audiovizual media subyektlərinin sayı 95-ə (135 lisenziya fəaliyyəti ilə) çatmışdır. Hazırda Audiovizual Şuradan lisenziya alaraq fəaliyyət göstərən 42 televiziya və 21 radio kanalı, 5 sifarişli yayım xidməti provayderi, 2 multipleks operatoru, 53 platforma operatoru mövcuddur.

A regular meeting of the Audiovisual Board was held, during which 4 new licences were issued
On October 18, 2024 the regular meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held. During the meeting, a number of applications for the issuance of licenses for audiovisual media activities were considered.
By the relevant decisions of the Audiovisual Council, licenses of the universal platform operator and video on demand (VoD) service provider have been issued to "ABC-Telecom" LLC (service name: "Kontakt TV"). Additionally, decisions were made to grant licenses of platform broadcaster not performing satellite transmission to "SESTV" LLC (TV channel name: "Ses TV") and "Biznes TV" LLC (TV channel name: "Biznes TV").
After the issuance of new licenses, the number of audiovisual media entities in the Republic of Azerbaijan reached 95 (with 135 licensed activities). At present, there are 42 television and 21 radio channels, 5 VoD service providers, 2 multiplex operators, and 53 platform operators operating with a license from the Audiovisual Council.