Audiovizual Şurada Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuranın nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir
29.03.2024 11:14
562
28 mart 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuranın sədri Fariz Əkbərov, İctimai Şuranın sədr müavini Nailə İsmayılova və İctimai Şuranın üzvü Vəfa Abbasova ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə televiziya kanallarının efirində nümayiş olunan sosial proqramların yayımı zamanı qadın və uşaq hüquqlarının, ailə institutunun nüfuzunun qorunması və bu kimi digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmış, bu yöndə qarşılıqlı əməkdaşlıqla bağlı fəaliyyət istiqamətləri müzakirə olunmuşdur.

The meeting with the representatives of the Public Council under the State Committee for Family, Women and Children Affairs has been held in the Audiovisual Council
29.03.2024 11:14
561
On March 28, 2024 the meeting with Fariz Akberov, the Chairman of the Public Council under the State Committee for Family, Women and Children Affairs, Naila Ismayilova, the Deputy Chair of the Public Council and Vafa Abbasova, the member of the Public Council was held in the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan.
During the meeting the issues related to the protection of women's and children's rights and the role of the family institution during the broadcasting of social programs on television channels, as well as cooperation in this direction were discussed.