Audiovizual Şura peyk yaymı həyata keçirən platforma yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün elan etdiyi müsabiqəyə yekun vurmuşdur
01.10.2024 12:13
525
01 oktyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmiş, peyk yaymı həyata keçirən platforma yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqənin qalibi müəyyən olunmuşdur.
İlk olaraq müsabiqəyə sənəd təqdim etmiş ərizəçilərin sənədlərinin, texniki yayım imkanlarının, kadr və maliyyə-iqtisadi potensialının yoxlanılmasını həyata keçirmiş Müsabiqə Komissiyasının məruzəsi və rəyi dinlənilmişdir. Daha sonra Audiovizual Şuranın üzvləri iddiaçılar haqqında fikirlərini bildirmişlər.
İclasın sonunda müsabiqəyə sənədlərini təqdim etmiş 2 iddiaçı arasında daha üstün texniki, kadr və iqtisadi potensiala malik olan "CİBC Global" MMC (televiziya kanalının adı "AnewZ") qalib elan olunmuş və müsabiqə üzrə yekun qərar verilmişdir.

The Audiovisual Council summed up the results of the competition for the license of the platform broadcaster, performing satellite transmission
01.10.2024 12:13
On October 01, 2024 a meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held, where the winner of the competition for the license of the platform broadcaster, performing satellite transmission was determined.
Firstly, the report and conclusion of the competition committee were heard. Competition committee had examined the documents, technical broadcasting capabilities, human resources, financial and economic potential of the applicants who had submitted documents for the competition. Then members of the Audiovisual Council proceeded to express their opinions regarding the applicants.
Based on the results of the meeting, out of the two applicants who had submitted documents for the competition "CİBC Global" LLC (television channel "AnewZ") was selected as the winner of the competition and the final decision was adopted.