ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun seçkilər üzrə ekspertləri Audiovizual Şuranın sədri ilə görüşmüşlər
18.12.2023 14:19
544
18 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun (DTİHB) Ehtiyacları Qiymətləndirmə Missiyasının nümayəndələri, seçki mütəxəssisləri Goran Petrov və Martina Barker-Ciganikova ilə görüşmüşdür.
Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov "Media haqqında" Qanunun qəbul olunmasından sonra audiovizual medianın tənzimlənməsi sahəsində yeniliklər, yeni media subyektlərinin lisenziyalaşdırılması, internet televiziya və radio fəaliyyətinin sərbəst olması, yalnız müraciət əsasında həmin fəaliyyətin lisenziyalaşdırılması haqqında qonaqlara məlumat vermişdir.
Görüşdə televiziya və radio yayımında seçkiqabağı təşviqatın aparılması, həmin prosesə məsul qurumlar, televiziya və radio yayımında təşviqat kampaniyasının monitorinq olunması və sairə məsələlər müzakirə olunmuşdur. Audiovizual Şuranın sədri bu sahədə qonaqları maraqlandıran suallara cavab vermişdir.

Representatives of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights met with the Chair of the Audiovisual Council
18.12.2023 14:19
On December 18, 2023 the Chair of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan Ismat Sattarov met with representatives of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) Needs Assessment Mission (NAM), election experts Goran Petrov and Martina Barker-Chiganikova.
The Chair of the Audiovisual Council Ismat Sattarov informed the guests about the innovations related to the new Law "On Media" in the field of audiovisual media regulation, licensing of new media entities, freedom of activity of internet television and radio, as well as licensing of these activities only on the basis of an application. The issues of election campaign in television and radio, the official bodies responsible for this process, monitoring of the election campaign in TV and radio programs and other issues were discussed during the meeting. The Chair of the Audiovisual Council also answered the questions the guests were interested in.